Książki radość dają, tym co je czytają

Książki radość dają, tym co je czytająW dniu 7 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w filii Nr 2 gościła pani Marta Górecka, dziennikarka Radia „Leliwa” a zarazem pasjonatka nurkowania i pracownik OSP Stalowa Wola  - sekcja ratownictwa wodnego. W spotkaniu z głośnym czytaniem uczestniczyli uczniowie klasy drugiej i trzeciej z PSP Nr 4.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki Sławomira Żbikowskiego pt. „Tajemnica poddasza” . A następnie najpierw toczyły się rozmowy wokół bohaterów  przeczytanej opowieści, by w dalszej części przejść do rozmów o nurkowaniu.  Uczestnicy dowiedzieli się od naszego gościa, na czym polega praca nurka,  zobaczyli jak wygląda jego strój i sprzęt do pracy pod wodą.   Gość spotkania odpowiadał na serię pytań o najbardziej niebezpieczne, trudne i najśmieszniejsze sytuacje, jakie przydarzyły się podczas  podwodnych akcji.   Pani Marta opowiedziała także czym się różni nurkowanie w ramach akcji ratowniczych od nurkowania rekreacyjnego i na jakich wodach je można stosować. Na koniec spotkania, dzieci mogły przymierzyć kamizelkę nurka, zobaczyć z bliska płetwy  i specjalne okulary.