Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Relacja z wieczoru poetyckiego Anny Nowakowskiej

Relacja z wieczoru poetyckiego Anny NowakowskiejDnia 12 października w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski Anny Nowakowskiej. Poetka zaprezentowała swój najnowszy tomik zatytułowany „Smak codzienności”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Wieczór autorski rozpoczął krótki koncert muzyczny w wykonaniu akordeonistów Radosława Wołoszyna i Stanisława Madeja, uczniów z PSM w Stalowej Woli, przygotowanych  przez  pana  Krzysztofa Garbacza.
Podczas spotkania w bibliotece wiersze z prezentowanego tomiku „Smak codzienności”, czytali : Agata Linek,  Andrzej Kot oraz sama autorka.
Uczestnicy poetyckiego wieczoru bardzo ciepło przyjęli wiersze poetki oraz określili je jako „pełne wrażliwości”.  Sama autorka powiedziała, że „pisze z potrzeby serca” a  o najnowszym tomiku, dodała  - „to zbiór wierszy dotyczący życia codziennego. Chciałam pokazać uczucia i przyrodę jaka nas otacza. To jest też połączenie dwóch pasji a są nimi poezja i fotografia. Zamieściłam w nim kolorowe zdjęcia z moich rodzinnych stron ale nie tylko. Ilustracje łączą się tematycznie z wierszami, którym towarzyszą różne wydarzenia, emocje i uczucia
Wieczór swoim koncertem gitarowym uświetnił również  pan Janusz Chomicki z Tarnobrzega, autor i kompozytor ballad.
Anna Nowakowska pochodzi z Kraśnika. Jest członkinią Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli. Pierwszy tomik zatytułowany „O czym szumią dęby” wydała w 2014 roku. Publikowała również w lokalnych czasopismach wydawanych w Rudniku nad Sanem, takich jak: „Wspólnota Trójcy Świętej”, „Przegląd Rudnicki” oraz „Czas na dom”. Jej wiersze ukazały się także w tygodniku „Sztafeta”, w almanachach Stowarzyszenia „Witryna” : „Spojrzenia 5” i „Spojrzenia 6” oraz w antologii „Święć się imię Twoje”, wydanym przez Polish American Poets  Academy.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech