Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Święty Andrzeju daj nam znać, co bedzie się z nami dziać

Święty Andrzeju daj nam znać, co bedzie się z nami dziaćSą różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym, czyli w wigilię Św. Andrzeja.

Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa, będąca zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. W takim magicznym spotkaniu w dniach 29 i 30 listopada uczestniczyły klasy I a i II b z PSP nr 4. Dzieci poznały znaczenie różnych liczb, rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Zabawy “Co kryją kubki” oraz “Słomka na wodzie” wywróżyły dzieciom kim zostaną w przyszłości. “Szpilki prawdy”pokazały literkę na jaką będzie zaczynać się imię przyszłego wybranka.Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże.Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej wesołej zabawy.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech