Z książką nigdy mi się nie nudzi!

W dniu 30 maja w związku ze zbliżającymi się wakacjami, odbyły się zajęcia w świetlicy PSP nr 1. Celem zajęć przygotowanych przez Filię nr 2, była popularyzacja czytania w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat pracy  biblioteki i zawodu bibliotekarza. Biorąc udział w grach, zabawach i quizach dowiedziały się, że książka uczy bawi i rozwija.

Podczas zajęć uczestnikom zaprezentowano również nowości książkowe, które są dostępne w naszej placówce. Było to zachętą do odwiedzenia naszej biblioteki i powiększenia grona czytelników. Na koniec dzieci opracowały listę ukochanych książek, które mogą polecić kolegom i koleżankom na wakacje, bo książka jest sposobem na nudę.