Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne.

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Więcej informacji

Krzysztof Kwasiżur – „Ołtarz mój”

Krzysztof Kwasiżur – „Ołtarz mój”Dnia 11 stycznia w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski Krzysztofa Kwasiżura. Poeta zaprezentował swój najnowszy tomik zatytułowany „Ołtarz mój”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Słowo wstępne o autorze i jego twórczości  przedstawiła Agnieszka Bulicz, prezes „Witryny” a   na poetyckie zasłuchanie z najnowszego tomiku zaprosił sam autor.
Wiersze Krzysztofa Kwasiżura charakteryzuje subtelność, kruchość, liryka i refleksja. A wszystko zanurzone w przyrodzie, naturze i przemijające jak pory roku i jak ludzkie życie – pisze we wstępie do tomiku Zdzisław Antolski.
Uczestnicy poetyckiego wieczoru bardzo ciepło przyjęli wiersze poety  oraz określili je jako „pełne nadziei”.  Sam autor powiedział, że „nie pisze, bo chce; pisze, bo musi” a  o swoich wierszach dodał:  - „Kiedy rozpoczynam pisanie, nie wiem jeszcze jakimi znakami, ale już wiem co chcę napisać. Już wiem jaka będzie historia, od początku do końca. O swojej twórczości pisze z niezwykła szczerością : - „Już bardziej nagi nie będę niż schylony nad kartką a tylko tak i tylko wtedy naprawdę warto”. /”Już bardziej nie będę”/


Krzysztof Kwasiżur urodził się w 1973 r. w Przemyślu. Mieszka pod w Furmanach pod Sandomierzem. Poeta młodego pokolenia, prozaik, krytyk literacki (specjalizacja – poezja polska), felietonista i autor tekstów wielu piosenek. Jego nazwisko znalazło się w Antologii Poetów Polskich (2016 i 2017). Studiował socjologię w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Uprawiana twórczość: poezja, miniatura (opowiadanie), esej, felieton, recenzja. Współpracuje na stałe z tygodnikiem artystycznym „Pisarze.pl”,  drukowany bywa również w „Krytyce Literackiej”, i „Własnym głosem” – warszawskim miesięczniku kulturalnym. Autor i reżyser wielu wydarzeń kulturalnych, spotkań poetyckich w całej Polsce, członek RSTK w Przemyślu, członek Rady Artystycznej Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego RSTK Przemyśl. Członek grupy poetyckiej Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Debiut prasowy  w „Głos znad Sanu” (2008), debiut książkowy – „Teksty najprostsze”(2010).
Krzysztof Kwasiżur jest autorem czterech zbiorów poezji, z których jeden – „Niebieski” został w całości przetłumaczony na język rosyjski a także wielu publikacji w czasopismach społeczno-kulturalnych i literackich. Jest także autorem tekstów piosenek.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech