Sieciakowe ferie w Filii Nr 2

Sieciakowe ferie w Filii Nr 2Pierwszy tydzień ferii już za nami. Zajęcia plastyczne ,,Moj portret w sieci “ zostały poprzedzone pogadanką na temat bezpieczeństwa w Internecie. Dzieci tworząc swój profil internetowy już wiedziały o 4 podstawowych zasadach , które brzmią: nie będą podawać swoich danych, nie będą ufać osobom poznanym w sieci, powiem, jeśli coś będzie nie tak, zabezpieczę swój komputer.

Drugiego dnia tworzyliśmy Netykietę, czyli  savoir-vivre internetowy, następnie pochłonęła nas zabawa w programistów . Dzieci na podstawie bajki A. Fredro ,Małpa w kąpieli” stworzyły własną grę planszową pt. Małpie figle. Tworzenie  pytań  oraz zadań do gry dawało uczestnikom dużo  radości a wykonywanie tych wymyślonych poleceń  wywoływało uśmiech na twarzach. Umiejętne korzystanie z Internetu ma dużo zalet, czyli o dobrych jego stronach mówiliśmy  trzeciego dnia.Dzieci tworzyły ,,Cuda z płyt CD”, grały w kalambury, rozwiązywały łamigłówki oraz  chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Podsumowując śmiało możemy napisać,że  dzieci twórczo spędziły ten  tydzień zajęć  i przez te parę godzin na pewno udało nam się oderwać ich od komputera czy smartfona.

Luty 2019