A- A A+

Wieczór autorski Beaty Grzywacz

Wieczór autorski Beaty GrzywaczDnia 8 lutego w Filii Nr 2 odbył się wieczór autorski Beaty Grzywacz z Tarnobrzega. Autorka zaprezentowała swoją publikację p. „Tarnobrzeskie kobiety”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

W nastrój spotkania wprowadziła wszystkich, pianistka Monika Kuca z Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli, przedstawiając kolejno: fragment  z „Upiora  w operze”, a następnie utwór pt. „She”, który opowiada o tym kim kobieta może być w ciągu jednego dnia.
Słowo wstępne o autorce i jej działalności przedstawiła Agnieszka Bulicz, prezes „Witryny” a   wstęp z książki odczytała Agata Linek.
Beata Grzywacz, od 25 lat pracuje jako nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Grębowie. Prowadzi klub książki „Czytam, więc jestem”, a od trzech lat pisze bloga „Tarnobrzeskie kobiety”. Pewnego dnia czytelniczki jej bloga podsunęły pomysł, aby wywiady ukazały się w formie książki.
W swojej książce przedstawia 58 kobiet, w różnym wieku o różnym statusie materialnym i społecznym, różnych poglądach.  - „Nie są to kobiety z pierwszych stron gazet –  zaznaczyła autorka,  - „ Są to kobiety, które łączą pracę z pasją, udzielają się społecznie, a przy tym spełniają własne marzenia. Są wśród nich młode dziewczyny, które dopiero wchodzą w dorosłe życie, a które już wiedzą, czego chcą i konsekwentnie do tego dążą. Są też dojrzałe panie, które udowadniają, że nigdy nie jest za późno na realizację własnych marzeń, na pójście swoją drogą ”.  Następnie dodała: - „Książka „Tarnobrzeskie kobiety” to efekt niezwykłych spotkań z niezwyczajnymi kobietami”.
Mottem, jakim kieruje się Beata Grzywacz na co dzień są słowa Zbigniewa Herberta: „Idź wyprostowany choć jesteś na kolanach”.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin