Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Spotkania z dobrą książką – „Z życia prywatnego Piastów”

Spotkania z dobrą książką – „Z życia prywatnego Piastów”W dniu 25 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”.  Cykl „Spotkania z dobrą książką” jest okazją  do prezentowania dobrych czytadeł znanych lub mniej znanych pisarzy oraz do zapoznania się z książkami z różnych dziedzin życia i wiedzy o nim.

Tematem środowego spotkania było prywatne życie Piastów, ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet – królowych i księżnych. Ciekawostki i mało znane szczegóły z życia naszych władców bardzo zainteresowały i zaciekawiły uczestników spotkania, czego efektem była ożywiona dyskusja.  Uczestnicy Klubu Seniora podczas wizyty w bibliotece zapoznali się z opracowaniami, dostępnymi w naszej filii. Zaprezentowane książki to m. in.: Iwona Kienzler – „Piastowie od Mieszka do Kazimierza”, „Korona i kobiety”, „Kochanki, księżne, królowe: kobiety, które dały początek Polsce”; Kamil Janicki – „Damy ze skazą”, „Damy polskiego imperium” oraz „Żelazne damy; Zbigniew Sałata – „Poczet polskich królowych, księżnych i metres”;  Barbara Faron – „Święte i tygrysice: Piastówny i żony Piastów”.

Kolejne spotkanie czytelnicze dla seniorów z Klubu Parafialnego „Na Zatorzu” odbędzie się w maju  a tematem będzie życie prywatne kolejnej naszej dynastii - Jagiellonów.