Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Spotkania z dobrą książką – „Z życia prywatnego Piastów”

Spotkania z dobrą książką – „Z życia prywatnego Piastów”W dniu 25 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”.  Cykl „Spotkania z dobrą książką” jest okazją  do prezentowania dobrych czytadeł znanych lub mniej znanych pisarzy oraz do zapoznania się z książkami z różnych dziedzin życia i wiedzy o nim.

Tematem środowego spotkania było prywatne życie Piastów, ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet – królowych i księżnych. Ciekawostki i mało znane szczegóły z życia naszych władców bardzo zainteresowały i zaciekawiły uczestników spotkania, czego efektem była ożywiona dyskusja.  Uczestnicy Klubu Seniora podczas wizyty w bibliotece zapoznali się z opracowaniami, dostępnymi w naszej filii. Zaprezentowane książki to m. in.: Iwona Kienzler – „Piastowie od Mieszka do Kazimierza”, „Korona i kobiety”, „Kochanki, księżne, królowe: kobiety, które dały początek Polsce”; Kamil Janicki – „Damy ze skazą”, „Damy polskiego imperium” oraz „Żelazne damy; Zbigniew Sałata – „Poczet polskich królowych, księżnych i metres”;  Barbara Faron – „Święte i tygrysice: Piastówny i żony Piastów”.

Kolejne spotkanie czytelnicze dla seniorów z Klubu Parafialnego „Na Zatorzu” odbędzie się w maju  a tematem będzie życie prywatne kolejnej naszej dynastii - Jagiellonów.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech