OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

"Asy ortografii" - turniej w Filii nr 2

"Asy ortografii" - turniej w Filii nr 2Turniej ortograficzny rozpoczął “Tydzień Bibliotek” w naszej filii. Uczniowie z kl.III PSP nr 4, na początku spotkania głośno powtarzali trudne wierszyki i łamańce językowe, których nie brakuje w naszym ojczystym języku. Kolejną częścią spotkania były zagadki i quizy ortograficzne zakończone krzyżówką z hasłem “Pisz bezbłędnie”.

Na zakończenie dzieci miały możliwość sprawdzić swoją znajomość ortografii w dyktandzie o książkach i bibliotece. Dzieci stwierdziły że poznawanie zasad ortografii w formie zabaw jest łatwiejsze i przyjemniejsze.