OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

"Książka dla Przedszkolaka"- zagadki literackie

"Książka dla Przedszkolaka"- zagadki literackieGrupa Jaskółek z Przedszkola nr 1 gościła w naszej bibliotece 9 maja na wymianie książeczek. Przy okazji przygotowaliśmy dla nich krótką pogadankę na temat pracy biblioteki i bibliotekarza, których nadrzędnym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat. “(Do)wolność czytania” hasło  tegorocznego tygodnia bibliotek, było tematem dyskusji z maluchami na temat ich preferencji czytelniczych.

Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że dzieci mają już sprecyzowane zainteresowania i swoje ulubione książki. Na koniec przedszkolaki wzięły udział w zgadywankach literackich i za aktywność otrzymały zakładki do książki.