OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

"Kopciuszek i reszta"- o życiu i twórczoćci Ch. Perrault

"Kopciuszek i reszta"- o życiu i twórczoćci Ch. Perrault15 maja wspólnie z klasą “O” z PSP nr 1 odkrywaliśmy świat baśni Charlesa Perraulta z okazji 390 rocznicy urodzin. Na początku spotkania dzieci wysłuchały kilku informacji o pisarzu, później uczestnicy wyszukiwali ukryte w tekście tytuły baśni. Odnalezione przez dzieci tytuły posłużyły do stworzenia wesołej historyjki obrazkowej. Następnie w zagadkach i quizach wykazali się świetną znajomością twórczości tego francuskiego baśniopisarza.

Na zakończenie uczniowie zostali podzieleni na grupy i każdy miał możliwość poczuć się Kopciuszkiem. Najbardziej podobała się dzieciom zabawa w wybieranie grochu z ryżu.