,,Podróż mojego życia"

,,Podróż mojego życia"W dniu 20 czerwca w Filii nr 2 odbyło się spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”. Cykl „Spotkania z dobrą książką” jest okazją  do prezentowania dobrych czytadeł znanych lub mniej znanych pisarzy oraz do zapoznania się z książkami z różnych dziedzin życia i wiedzy o nim. Hasło środowego spotkania brzmiało: „Podróż mojego życia. Ta, która już była;  ta, o której marzę. Miejsce, które mnie urzekło”.

Podróżując, chcemy przeżyć przygodę swojego życia, odkrywać nowe, nieznane miejsce. Uczestnicy Klubu Seniora podczas wizyty w bibliotece  dzielili się swoimi wspomnieniami z  wędrówek  po Polsce i innych krajach. Miejscami, które ich urzekły okazały się m.in.  Mazury, Bieszczady oraz spacery nad Bałtykiem. O czym marzą?; o podróży do miejsc, które warto zobaczyć i odkryć  -  „Bo Piękna Nasza Polska Cała”. Seniorzy zapoznali się także z literaturą podróżniczą, reportażami, dziennikami i  oraz przewodnikami po Polsce i innych krajach.

Następne spotkanie czytelnicze dla seniorów z Klubu Parafialnego „Na Zatorzu” odbędzie się we wrześniu a tematem przewodnim będzie gwara z różnych regionów Polski.

Czerwiec 2019