Etapy powstawania książki - lekcja biblioteczna

Etapy powstawania książki - lekcja bibliotecznaW ramach ,,Stalowowolskich Dni Książki” naszą filię odwiedziła klasa zawodowa z Zespołu Szkól Specjalnych w Stalowej Woli. Lekcja biblioteczna pt. ,,Etapy powstawania książki” rozpoczęła się prezentacją przedstawiającą historie książki i pisma na przestrzeni wieków.

Na wyświetlanych zdjęciach, młodzież mogła zobaczyć jak wyglądała książka od czasów najdawniejszych , czyli  malowideł w jaskiniach do książki elektronicznej oraz jakie  narzędzia pisarskie były stosowane wtedy  przez człowieka. Uczniom najbardziej podobały się zajęcia z kaligrafii, mimo że pisanie gęsim piórem i atramentem nie było łatwe. Śledząc drogę powstawania książki od pomysłu autora  do czytelnika , uczniowie dowiedzieli się  jak to wyglądało dawniej a jak dziś, dlatego nie mogło zabraknąć oprócz pisania ,,stalówką” także  pisania na maszynie oraz komputerze.

Luty 2019