Podróż w siedmiomilowych butach czyli droga książki...

Podróż w siedmiomilowych butach czyli droga książki od pisarza do czytelnika. 8 lutego, uczniowie klasy IIa z PSP nr 9 o profilu innowacja czytelnicza wzięli udział w lekcji bibliotecznej, pierwszej z kilku zaplanowanych, poświęconej książce i jej roli w życiu każdego człowieka.

Najpierw dzieci dowiedziały się jak wyglądała praca pisarza średniowiecznego i mogli ją porównać do pracy pisarza współczesnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sposoby uzyskiwania kolorowych farb przez kopistów oraz zaskoczyła uczniów wartość inkunabułów. Jak  zawsze ciekawostką okazała się książka łańcuchowa, której ilustrację sami mogli pokolorować.
Były też ćwiczenia praktyczne podkreślające ważne zawody związane z powstawaniem książki.

Wrzesień 2019