Warsztaty biblioterapeutyczne w Filii nr 3

10 marca, w piątek, uczniowie klasy Ia z PSP nr 9 wzięli udział w zajęciach : „Jak sobie radzić ze złością”. Poprzez ćwiczenia dzieci nabyły umiejętność rozróżniania i nazywania stanów emocjonalnych, które odczuwają. Uczniowie kolejno losowali kartoniki z nazwami uczuć i pokazywali je tak, jak potrafili. Zadaniem pozostałych kolegów było odgadnięcie, jakie to uczucia. Nie dla wszystkich było to jednak proste do wykonania.

Były też zagadki, głośne czytanie historyjki „Jestem wściekły! Jak pokonać złość” Dagmary Geisler. Dzieci poznały też sposoby wyładowywania złości oraz samokontroli własnego zachowania. Na zakończenie warsztatów każdy narysował jak widzi swoją „złość”. Prace wiszą holu biblioteki.
Na tym spotkaniu uczniowie poznali „Kodeks Klasy Ia”, który mają przestrzegać w szkole jak i w bibliotece. Za każde zajęcia dzieci otrzymują „uśmiechniętą buźkę” w nagrodę.

Październik 2019