Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Zapomniane opowieści czytane w Filii nr 3

Zapomniane opowieści czytane w Filii nr 3Opowieść z czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej pt. "Kawa po wiedeńsku", autorstwa Pawła Wakuły, czytali uczniowie ZSP Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego - Michalina, Paweł, Kamila. Dzięki temu dzieci, z uwagą słuchające legendy, z łatwością mogły sobie wyobrazić postać króla Jana III Sobieskiego, jego wojenne przygody czy skrzydlatych jeźdźców zwanych husarią...

Ponadto wyjaśnione zostały przyczyny pojawienia się kawy i pierwszej kawiarni w Europie (otworzył ją Franciszek Kulczycki w Wiedniu przy ulicy Domgasse 6).
Dzięki barwnym strojom z epoki, staropolskiemu słownictwu, pasji młodzieży udało się stworzyć atmosferę, dzięki której zapomniane opowieści, fascynujące postacie i wydarzenia związane z naszą historią z łatwością trafiały do słuchaczy.
Spotkanie odbyło się w ramach  współpracy z ZSP nr 3 w Rozwadowie z okazji rewitalizacji osiedla Rozwadów. Serdecznie dziękujemy paniom nauczycielkom i młodzieży za te chwile „uczty duchowej”.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech