Dokarmianie ptaków zimą - pogadanka w Filii nr 3

Dokarmianie ptaków zimą - pogadanka w Filii nr 3W piątek, 16 lutego, klasa Ib z PSP nr 9 odwiedziła naszą rozwadowską filię, by uczestniczyć w pogadance „Dokarmianie zwierząt zimą”. Dzieci chętnie dzieliły się informacjami jak dbać o zwierzęta w czasie chłodów, ale też z uwagą wysłuchały historii o wiewiórkach, dzikach i innych zwierzętach, które pięknie opisała pani Simona Kossak w swoich książkach, a które przypomniała pani bibliotekarka.

Okazało się, że wielu uczniów ma „jadłodajnię dla ptaków” i systematycznie je dokarmia. Jak zawsze na naszych spotkaniach w bibliotece pierwszaki dostały zadania do wykonania : labirynty dla ptaszków,  krzyżówkę - zimowe śpiochy, naklejanki czy kolorowanki. Każdy uczeń poznał „Regulamin ekoludka” i wie, że ptaki za troskę odwdzięczą się pięknym śpiewem na wiosnę.

Czerwiec 2019