Dzień Niedźwiedzia Polarnego w Filii nr 3

Dzień Niedźwiedzia Polarnego w Filii nr 327 lutego obchodzony jest Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Z tej okazji, klasa Ib z PSP nr 9 o profilu przyrodniczym, uczestniczyła w pogadance o białych niedźwiedziach, które wzbudzają ludzką sympatię. Jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda jak uśmiechnięty. Tymczasem jest to największy lądowy drapieżnik, bardzo skuteczny myśliwy wytrzymujący warunki, których niewiele organizmów żywych jest w stanie wytrzymać.

Dlaczego miś jest biały i czy umie pływać , nurkować , z jaką prędkością potrafi biec – tego dowiedziały się pierwszaki na zajęciach. W drugiej części zajęć było dużo zabawy i kreatywności, a to za sprawą portretu misia polarnego. Prace dzieci z tych  i poprzednich zajęć wiszą w holu naszej biblioteki.