Edukacyjnie i świątecznie w Filii nr 3

Edukacyjnie i świątecznie w Filii nr 315 marca, klasa IIIa z PSP nr 9 o profilu innowacja czytelnicza wzięła udział w lekcji bibliotecznej poświęconej „Budowie książki popularno-naukowej. Dzieci na wcześniejszych spotkaniach dowiedziały się jakie są elementy budowy zewnętrznej książki, a teraz wiedzą co wchodzi w skład budowy wewnętrznej i w jaki sposób można określić  przydatność książki w nauce.

Nie było problemem  dla uczniów wyszukanie poszczególnych elementów budowy  takich jak : wstęp, przedmowa, karta tytułowa czy spis treści i indeksy. Ćwiczenia upłynęły sprawnie , tym bardziej, że każdy już czekał na drugą część zajęć , na których dzieci przygotowały piękne wielkanocne jaja ze słomek. Prace jak zawsze wiszą w holu  naszej biblioteki.