Hej kolęda, kolęda… na Hutniku10 stycznia 2019 na placu przed MBP Filią Nr 5 odbyło się przedstawienie „Kolędnicy” przygotowane we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli oraz Publiczną Szkołą Podstawową Nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli. Herod, Żyd, Żołnierz, Turoń, Pastereczka, Diabeł, Anioł, Śmierć, Dziad, Cyganka przeszli w kolorowej i głośnej paradzie chodnikami osiedla Hutnik.

Dzień Pluszowego Misia w Filii Nr 5W listopadzie 2018 roku MBP Filia Nr 5 ogłosiła konkurs plastyczny pt.: „Portret Pluszowego Misia” dla dzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli. Była to kolejna edycja konkursu z okazji obchodzonego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do konkursu przystąpiło 48 dzieci. Nagrodzono ogółem 16 prac w czterech grupach wiekowych (oceny równorzędne).

Filia nr 5 - impreza listopadowa "Dzień Postaci z Bajek"6 i 7 listopada dzieci z klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę z okazji święta postaci bajkowych. Święto to jest doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom, że warto czytać i marzyć. Po zapoznaniu się z prezentacją o najbardziej znanych postaciach z baśni, bajek i legend, uczniowie przenieśli się do krainy baśni, gdzie czekały na nie bardzo trudne zadania do wykonania.

Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 5Z okazji Dnia Głośnego Czytania obchodzonego 29 września dzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę Filię nr 5 na os. Hutnik. Dzieci obejrzały wystawkę nowości czytelniczych, a następnie wysłuchały historii o pająku, który bał się pająków, o Kurczaku Karolku, jego mamie i o tym jak po raz pierwszy poszedł on do przedszkola, wspólnie z Pająkiem Patrykiem wesoło się bawiły, a na stronach bajeczki "Dzikie zwierzaki" maluszki poszukiwały ukrytych zwierzątek.

Uczymy się korzystać z katalogu bibliotecznego w Filii nr 5Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej "Hutniczek" na os. Hutnik odwiedziły bibliotekę MBP Filię Nr 5. Zapoznały się z katalogiem naszej biblioteki dostępnym on-line, a także możliwościami jakie program biblioteczny Sowa daje czytelnikowi i bibliotekarzowi. Dzieci pomagały naklejać kody kreskowe i udostępniać książki. Kolejnym zadaniem było wyszukiwanie w katalogu Sowa informacji o książkach dostępnych w bibliotece.

Kapeluszowa parada4 lipca 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 5 w Stalowej Woli zaprosiła podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli do udziału w paradzie kapeluszy pod hasłem "Kapelusze małe, duże". Na miejsce zbiórki oprócz uczestników z ośrodka z panią dyrektor ŚDS Nr 2, przybyły również dzieci z Przedszkola Nr 4, zaprzyjaźnieni czytelnicy i życzliwi mieszkańcy osiedla "Hutnik".

Filia nr 5 - wycieczka z 17 maja 2018 r.Dzieci z Przedszkola Nr 4 odwiedziły Filię Nr 5 na os. Hutnik 17 maja 2018 r.. Wypożyczalnia w tym dniu wyglądała jak prawdziwa kraina baśni udekorowana motylkami i postaciami z bajek. Czekało tu wiele niespodzianek : wystawa prac konkursowych "W krainie baśni", ciekawe książki dla dzieci, zagadki obrazkowe, kolorowanki, pamiątkowe medaliony z baśniowym smokiem i kolorowe zakładki.

Filia nr 5 - pogadanka 10 maja 2018 rW czasie Tygodnia Bibliotek 10 maja 2018 r. bibliotekarka MBP Filii Nr 5 pani Ania odwiedziła podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli. Spotkanie odbyło się na temat : "But jest ważny, bez butów daleko nie zajdziesz". Omówiona została historia i przeznaczenie różnych rodzajów obuwia. Uczestnikom pogadanki wręczone zostały pamiątkowe zakładki do książek.

Filia nr 5 wystawaGościnnie w Filii nr 5 pokonkursowa wystawa fotograficzna : "Wiosna w obiektywie", w ramach projektu rozwoju zainteresowań fotografią i przyrodą zrealizowana przez Przedszkole nr 4 w Stalowej Woli. Na wystawie prace dzieci z czterech grup "Mądre Sowy", Motylki", "Muchomorki", "Żabki".

Tydzień czytania 2017 Filia 5W tym roku podczas Tygodnia Głośnego Czytania dzieci z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli odwiedził na zaproszenie MBP Filii Nr 5, niezwykły gość tajemnicza królowa z dalekiego kraju. Królowa przybyła przeczytać najnowsze przygody Wilka, którego dzieci kochają za jego niezwykłe przygody i ujmującą osobowość.

30 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę MBP Filia Nr 5 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli 4 grupy przedszkolne od 3-latków do 6-latków. Dzieci wysłuchały historii pluszowego misia, żywo dyskutowały  o misiach znanych im z bajek, poznały nowe dla nich misie - te ukochane przez ich rodziców i dziadków. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki z ulubionej bajki "Masza i Niedźwiedź".

Listopad 2019