Filia nr 5 - impreza listopadowa "Dzień Postaci z Bajek"

Filia nr 5 - impreza listopadowa "Dzień Postaci z Bajek"6 i 7 listopada dzieci z klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Stalowej Woli odwiedziły bibliotekę z okazji święta postaci bajkowych. Święto to jest doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom, że warto czytać i marzyć. Po zapoznaniu się z prezentacją o najbardziej znanych postaciach z baśni, bajek i legend, uczniowie przenieśli się do krainy baśni, gdzie czekały na nie bardzo trudne zadania do wykonania.

Mag Zachariasz z "Księgi tysiąca pomyłek" miał kłopot ze swoją księgą baśni, ktoś tam wszystko pomieszał czarami, należało ruszyć na pomoc baśniom i odnaleźć psotnika. Dzieci pomogły odnaleźć się pomieszanym postaciom z bajek. W worku świętego Mikołaja znalazły się różne przedmioty z bajek, nie było kłopotem odgadnięcie książki, legendy, baśni one przynależą. Baba Jaga przygotowała na lizakach, pierniczkach, pączkach, ciastkach zagadki dla dzieci.  Rybak stary prosił o złowienie jak największej liczby rybek zanim umilknie pieśń syreny. Na rozwiązywaniu zagadek słownych, łamigłówek rysunkowych upłynął szybko czas, a dzieci poradziły sobie z zadaniami wyśmienicie. Pani bibliotekarka w imieniu Jasia i Małgosi oraz Baby Jagi podziękowała za wykonanie zadań, rozdała pierwszakom pierniczki i cukierki, zakładki biblioteczne i medaliony z bohaterką jednej z bajek.

Luty 2019