Hej kolęda, kolęda… na Hutniku

Hej kolęda, kolęda… na Hutniku10 stycznia 2019 na placu przed MBP Filią Nr 5 odbyło się przedstawienie „Kolędnicy” przygotowane we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli oraz Publiczną Szkołą Podstawową Nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli. Herod, Żyd, Żołnierz, Turoń, Pastereczka, Diabeł, Anioł, Śmierć, Dziad, Cyganka przeszli w kolorowej i głośnej paradzie chodnikami osiedla Hutnik.

Zaprezentowano zgromadzonej publiczności zabawne scenki z Herodem i Turoniem. Cyganka wróżyła z kart pomyślność, dziad wyżebrał datki, Żyd zaś handlował Turoniem. W te role wcielili się pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli, pracownik biblioteki na osiedlu Hutnik oraz piękny anioł w osobie pani dyrektor PSP Nr 5 Doroty Kornek. Chór z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 pod kierunkiem Renaty Laskowskiej przy akompaniamencie gitar i fletu przepięknie śpiewał kolędy i pastorałki. Kolędnicy za piękne kolędy i życzenia otrzymali dużo słodkości.
Dziękujemy za kolędę dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli oraz ich pracownikom, podopiecznym, młodzieży. Bez ich zaangażowania nie byłoby tak pięknie. Obyście wszyscy zdrowi byli, oby Wam się darzyło w Nowym Roku 2019.

Kwiecień 2019