Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Konkursy i zabawy na urodziny Kubusia Puchatka

Uczniowie stalowowolskich szkół i przedszkoli uczestniczą w przyjęciach urodzinowych Kubusia Puchatka organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza.

11 października takie spotkanie odbyło się w Filii nr 5 na osiedlu Hutnik. Dzieciaki z klasy drugiej, z pobliskiej PSP nr 5 przez niemal 2 godziny świetnie bawiły się na urodzinowym przyjęciu Kubusia Puchatka. Było wspólne rozwiązywanie krzyżówek, zabawa w przyczepianie Kłapouchemu ogona czy rebusy. Klasa w której uczy się 18 chłopców słuchała z zainteresowaniem fragmentu audiobooka i uczestniczyła w konkursie wyciągania słodkiego miodu z ulu pełnego papierowych pszczół.

Każdy mógł spróbować tego słodkiego przysmaku Kubusia Puchatka, ale nie brakowało również chętnych na raczenie się soczystą marchewką którą preferuje Królik.

Na zakończenie uczniowie wspólnie z opiekunką i bibliotekarkami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a do szkoły otrzymały upominki od biblioteki: ręcznie wykonane zakładkami i słodycze.

W tym roku mija 90 lat od powstania książki „Kubuś Puchatek”, której autorem jest A.A. Milne. Już w środę 12 listopada będziemy świętować urodziny Puchatka w Bibliotece Głównej przy ul. ks. J Popiełuszki, będą także spotkania z dziećmi w pozostałych filiach MBP.

{gallery{F5/2016/1110urodzinypuchatka{/gallery}