Filia nr 5 - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece

Filia nr 5 - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w biblioteceMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony od 1967 r. 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. W dniu tym mamy okazję przypomnieć dzieciom i rodzicom, że warto jest razem wkroczyć w magiczny świat bajek, baśni, opowieści. 4 kwietnia 2018 r. przedszkolaki z 4 grup z Przedszkola nr 4 przyszły do MBP Filii Nr 5 w odwiedziny.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii życia duńskiego baśniopisarza, obejrzały wystawkę książek dla dzieci. Młodzi czytelnicy wysłuchali także z dużym zaangażowaniem próśb Książki i obiecali zostać jej przyjaciółmi. Następnie wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i quizy o bohaterach bajek i baśni. Dzieci tak pochłonęły przygody Jasia i Małgosi, że trudno było się im rozstać z biblioteką. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał Medal Przyjaciela Książki, wiosenne motyle, zagadki rysunkowe i słodką niespodziankę.