Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Analiza rozwoju miasta w biblioteceStalowa Wola znalazła się w gronie 54 miast, których zarysy projektu zostały wybrane do II-go etapu konkursu „Rozwój Lokalny” zorganizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzięki temu ma szansę na pozyskanie ponad 40 milionów złotych ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 na realizację działań ukierunkowanych na rozwój miast.

Rozdali nagrody w biblioteceW czwartek, 19 grudnia 2019 roku w auli stalowowolskiej Biblioteki Międzyuczelnianej odbyła się uroczystość rozdania nagród w Jubileuszowej X edycji konkursu zbiórki makulatury, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz nakrętek. Łącznie placówki zebrały ponad 28 ton surowców, w tym 22 tysięcy kg makulatury,  4 tony sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz blisko 2 tony nakrętek.

Rozmawiali o wodzie15 listopada w Sali konferencyjnej stalowowolskiej biblioteki odbyła się konferencja „Nadzór nad jakością wody w Niepodległej”, którą zorganizował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stalowej Woli.

Cele i zadania w ochronie zasobów wodnych przedstawił zgromadzonym gościom Witold Bielecki - Dyrektor Zarządu Zlewni w Stalowej Woli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

O PPK, sporcie i promocji na śniadaniu biznesowym29 października 2019 r. w sali bankietowej Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J Popiełuszki 10 odbyło się  odbyło  kolejne Śniadanie Biznesowe dedykowane wszystkim przedsiębiorcom działającym na terenie Stalowej Woli. Tym razem dyskutowano o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Innym tematem była promocja firmy poprzez sport, jako droga do zdobycia klienta.

Z Watykanu do Stalowej WoliJak żyje się w najmniejszym państwie świata? Na to pytanie odpowiada Magdalena Wolińska-Riedi w książce „Kobieta w Watykanie”. Spotkanie autorskie z pisarką odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli 19 października 2019 r.

W czasie spotkania autorka opowiedziała o tym, jak to się stało, że zamieszkała za Spiżową Bramą oraz o początkach znajomości ze szwajcarskim gwardzistą, który później został jej mężem.

Rozmawiali o zdrowiuKonferencja przedstawiająca działania promujące zdrowie, które podejmuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która tworzy warunki i podejmuje działania sprzyjające dobremu samopoczuciu, prawidłowemu rozwojowi psychofizycznemu społeczności szkolnej oraz podejmuje działań na rzecz propagowania zdrowia.

Polska przed wyboramiTo tytuł spotkania otwartego z red. Stanisławem Michalkiewiczem do jakiego doszło w stalowowolskiej bibliotece. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Polskiej Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego w  Stalowej Woli. Michalkiewicz to znany komentator i publicysta, niestrudzony promotor wartości konserwatywnych i wolnorynkowych.

Stalowa Wola. Wrzesień 1939To najnowsza książka regionalisty Dionizego Garbacza, której promocja odbyła się 17 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Książka „Stalowa Wola. Wrzesień 1939” przedstawia pierwsze wojenne dni w naszym mieście, losy mieszkańców, wspomnienia świadków, relacje dotyczące działań zbrojnych w Stalowej Woli i okolicach.

Savoir vivre w biznesieTo temat przewodni XII Śniadanie Biznesowe organizowanego przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w stalowowolskiej bibliotece. Dzięki Partnerom śniadania, specjalistom tematyki savoir vivre w biznesie, przedsiębiorcy ze Stalowej Woli mogli zapoznać się z wieloma aspektami kodeksu zachowania, który nie tylko ułatwia codzienną pracę, ale ma ścisłe przełożenie na karierę i zarobki.

Nagrodzeni za list do taty9 września w sali konferencyjnej stalowowolskiej biblioteki podsumowano ” V edycję konkursu „List to taty”, który jest organizowany przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej Senatu RP oraz senator Janinę Sagatowską we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego.

Promesy na drogi w bibliotece6 września 2019 roku, w sali bankietowej biblioteki odbyła się uroczystość wręczenia promes na realizację zadań gminnych i powiatowych zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w roku 2019 dla województwa podkarpackiego. Staroście powiatu stalowowolskiego oraz wójtom z gmin naszego powiatu promesy wręczył Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Turniej Szachowy o Puchar „Solidarności”W sobotę, 24 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbył się Turniej Szachowy o Puchar „Solidarności.” Kolejna edycja Turnieju Szachowego zgromadziła rekordową ilość uczestników – 58. Zdecydowana większość wśród szachistów ze Stalowej Woli i całego regionu to dzieci i młodzież. Najmłodsi uczestnicy Turnieju to chłopcy i dziewczynki w wieku 7 lat.