Rozmawiali w bibliotece o strategii rozwoju - Chcemy budować politykę zrównoważonego rozwoju naszego kraju - mówił Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński podczas konferencji prasowej w związku z konsultacjami Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 w Stalowej Woli. Briefing prasowy oraz konsultacje podkarpackiego projektu strategii odbyły się 23 stycznia w stalowowolskiej bibliotece.

Rozmawiali o drzewach10 stycznia w bibliotece przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 odbyła się konferencja dotycząca wyników inwentaryzacji dendrologicznej Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli. Prelegentem był dr inż. arch. kraj. Wojciech Bobek, który omówił wynik badań drzewostanu, jakie przeprowadził w ubiegłym roku wspólnie z 5 innymi naukowcami z Krakowa.

Podpisano umowę tworzącą Centrum Języka i Kultury Chińskiej LiuGongW stalowowolskiej bibliotece otwarto Centrum Języka i Kultury Chińskiej LiuGong. Delegacji chińskiej przewodniczył Qin Rupei, wicegubernator Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang.

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, ważny moment. Chcę wyrazić podziękowania i gratulacje w imieniu regionu Guangxi Zhuang za oficjalne otwarcie i podpisanie umowy o stworzeniu Centrum Języka i Kultury Chińskiej Liugong w Stalowej Woli. To ma dla nas ogromne znaczenie – mówił wicegubernator Qin Rupei.

Sierpień 2019