OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Chińska delegacja w bibliotece

Chińska delegacja w biblioteceW Stalowej Woli przebywała delegacja z Chin, w tym władze miasta Liuzhou, które we wrześniu ubiegłego roku podpisały list intencyjny o współpracy z naszą gminą. Ostatnim etapem wizyty była prezentacja  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Goście podziewali wyniki nauki języka chińskiego, jakie w stalowowolskich placówkach oświatowych prowadzą dwie Azjatki z powstającego Centrum Języka i Kultury Chińskiej.

Przed chińską delegacją z Lu Liuping - prezydentem miasta Liuzhou, wystąpiły przedszkolaki, które uczestniczą w kursie nauki języka chińskiego. Zaśpiewały po chińsku „Panie Janie” i pozdrowiły gości. Po przedszkolakach znajomością języka chińskiego popisała się młodzież szkolna. Języka chińskiego uczą w Stalowej Woli dwie młode Chinki, w przedszkolach, w szkołach średnich i na uczelniach.