O ofiarach holokaustu

O ofiarach holokaustu31 stycznia w stalowowolskiej bibliotece przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 odbyło się spotkanie w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Zgromadzeni na sali konferencyjnej widzowie mogli obejrzeć 2 filmy: „Słów Tory już nie usłyszysz” przygotowany przez uczniów ZSP nr 2 im T. Kościuszki oraz „Zarażeni życiem” przygotowany przez młodzież z SLO im. C.K. Norwida. Odbyło się także spotkanie z osobami ocalonymi z Holokaustu i ich rodzinami: Ellen Mayer - Kalter i Leo Mayer (Holandia) oraz  Bhumi Dalia (USA) z Komisji Fulbrighta.

Prowadzący spotkanie Roman Niwierski wygłosił prelekcję „Życie religijne, kultura i tradycje społeczności żydowskiej przed zagładą”, zaś Aneta Garanty (Muzeum Regionalne w Stawowej Woli), omówiła „Pomoc społeczności żydowskiej w czasie II wojny światowej”. Na spotkanie zapraszali Prezydent Miasta Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli - Stanisław Sobieraj.

Czerwiec 2019