Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

O ekonomii społecznej

O ekonomii społecznej10 kwietnia w Bibliotece Międzyuczelnianej rozmawiano o tym, czym jest ekonomia społeczna, w jaki sposób można skorzystać z możliwości, które daje ta forma rozwoju. Było to wydarzenie otwarte dla wszystkich mieszkańców, dla tych, którym hasło ekonomia społeczna z niczym się nie kojarzy, albo wprost przeciwnie, są jej podmiotem.

Targi zostały podzielone na dwie części: wystawienniczą oraz panel dyskusyjny. Część wystawiennicza to kiermasz wielkanocny. Wzięły w nim udział m.in. warsztaty terapii zajęciowej, koła gospodyń wiejskich, spółdzielnie socjalne. Nie zabrakło też akcentu muzycznego, wystąpili „Łęgowianie”.

Natomiast w części dyskusyjnej można było dowiedzieć się czym jest ekonomia społeczna, do kogo jest skierowana oraz dlaczego warto skorzystać z tej formy działalności. Ponadto swoimi doświadczeniami podzieliły się osoby, które już w tej dziedzinie działają. To m.in. ci, którzy prowadzą spółdzielnie socjalne. Opowiedzieli jak rozpoczynali swoją działalność, z jakim problemami musieli się zmierzyć, a także jakie korzyści mają będąc podmiotem ekonomii społecznej.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech