Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Z Watykanu do Stalowej Woli

Z Watykanu do Stalowej WoliJak żyje się w najmniejszym państwie świata? Na to pytanie odpowiada Magdalena Wolińska-Riedi w książce „Kobieta w Watykanie”. Spotkanie autorskie z pisarką odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli 19 października 2019 r.

W czasie spotkania autorka opowiedziała o tym, jak to się stało, że zamieszkała za Spiżową Bramą oraz o początkach znajomości ze szwajcarskim gwardzistą, który później został jej mężem.

Przedstawiła niesamowite historie i tajemnice Watykanu oraz swoje relacje z Papieżami Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem. Przybyli na spotkanie mieszkańcy chętnie słuchali opowieści o codziennym życiu w najmniejszym państwie świata oraz o zasadach tam panujących. Watykan to nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież.

– Serdecznie dziękuję za zaproszenie na promocję unikalnej publikacji, ponieważ ukazuje ona życie w miejscu, do którego mają dostęp nieliczni ludzie na świecie. Pani jest właśnie tą wyjątkową osobą, która mogła mieszkać i żyć za Spiżową Bramą, nieopodal samego Papieża. Poprzez publikację uchyliła Pani rąbka tajemnicy, jak żyje się w najmniejszym państwie świata i czym różni się ono od innych krajów. Pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje oraz słowa uznania za osiągnięty sukces. Życzę pomyślności, nowych twórczych pomysłów oraz dalszych sukcesów w życiu zawodowym – gratulowała Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

„Kobieta w Watykanie” to pierwsza książka ukazująca codzienne życie w najmniejszym państwie świata, z punktu widzenia mieszkanki, żony, matki i dziennikarki.

Magdalena Wolińska-Riedi jest dziennikarką i korespondentką TVP z Włoch, przez prawie 20 lat mieszkała w Watykanie. Swoją historię za Spiżową Bramą opisała w książce „Kobieta w Watykanie”.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech