Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Analiza rozwoju miasta w bibliotece

Analiza rozwoju miasta w biblioteceStalowa Wola znalazła się w gronie 54 miast, których zarysy projektu zostały wybrane do II-go etapu konkursu „Rozwój Lokalny” zorganizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzięki temu ma szansę na pozyskanie ponad 40 milionów złotych ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 na realizację działań ukierunkowanych na rozwój miast.

18 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli doszło do społecznego spotkania związanego z możliwością pozyskania tych funduszy. Po powitaniu zebranych gości przez władze miasta odbyły się liczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez ekspertów ze Związku Miast Polskich.  Przedstawiciele różnych środowisk starali się m.in. przeanalizować stan rozwoju miasta. – Obecnie jesteśmy w początkowej fazie realizacji prac badawczych, diagnozy problemów miasta, identyfikacji kierunków rozwoju lokalnego, prowadzenia dialogu społecznego. Celem tych działań ma być opracowanie dwóch dokumentów strategicznych: Planu Rozwoju Lokalnego i Planu Rozwoju Instytucjonalnego, które będą wyznaczały kierunki rozwoju i definiowały działania niezbędne do ich osiągnięcia. W oparciu o założenia powyższych dokumentów strategicznych zostanie opracowana ostateczna koncepcja rozwoju lokalnego i instytucjonalnego miasta, na którą będziemy starali się pozyskać dofinansowanie – naświetla prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Gdyby Stalowej Woli udało się pozyskać wspomniane 40 milionów złotych, można przeznaczyć je na poprawę życia mieszkańców między innymi w zakresie ochrony środowiska, polityki społecznej, a także wsparcie przedsiębiorców w rozwoju ich działalności.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech