Pomarańczowe stojaki przed biblioteką

Pomarańczowe stojaki przed biblioteką187.207 kilometrów wyjeździli rowerzyści ze Stalowej Woli i dzięki temu Fundacja All for Planet zamontowała w mieście gustowne, pomarańczowe stojaki na rowery. Po pięć stojaków stanęło przed obiektem biblioteki, MDK i Hala Targową.

Rowerzyści ze Stalowej Woli, a było ich 442, rywalizowali o stojaki z innymi miłośnikami jednośladów w kraju i zajęli w tej rywalizacji 15. miejsce. Najlepszy cyklista, w ciągu pięciu miesięcy, wykręcił aż 7800 kilometrów.

- Każdy rowerzysta, w ankiecie zgłoszeniowej do kampanii Kręć Kilometry wskazywał lokalizację, gdzie takie stojaki powinny się znaleźć. Wybór cyklistów ze Stalowej Woli padł na okolice Miejskiej Domu Kultury, biblioteki oraz hali targowej. I tam też zostaną zamontowane – mówił dziennikarzom radny miejski Łukasz Durek. 17 sierpnia, w asyście mediów właśnie ekipa dokonała montażu stojaków przed obiektem MBP.

Nam, pracownikom biblioteki, pozostaje podziękować mieszkańcom, za to że wskazali właśnie obiekt przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, jako ten, przy którym powinny stojaki zostać zamontowane. Od teraz będą służyć wszystkim Czytelnikom, którzy zdecydują się przyjechać po książki właśnie rowerem. Mamy nadzieję, że nasi Czytelnicy przyłączą się do kolejnej edycji rowerowych zmagań. Bo także w tym roku akcja trwa do końca września, wystarczy pobrać na telefon aplikację „Kręć kilometry” i korzystać za każdym razem, kiedy jeździmy rowerem. W chwili obecnej Stalowa Wola jest na 19. miejscu.

Wrzesień 2019