OD 1 LIPCA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna  oraz filie będą czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 16:00.

WTOREK - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00

Konferencja dyrektorów szkół

Konferencja dyrektorów szkół25 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Melchiora Wańkowicza odbywa się Konferencja dla dyrektorów szkół powiatu. Omawiany temat to reforma oświaty. Dr hab. Anna Szylar, konsultant PCEN omówiła wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego, podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej czy odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych.

Przedmiotem dyskusji szefów placówek oświatowych było także wzmacnianie wychowawczej roli szkoły czy podnoszenie jakości edukacji oraz zadania dyrektora wynikające ze zmian w prawie oświatowym od 1 września 2017.