W trosce o bezpieczeństwo seniorów

W trosce o bezpieczeństwo seniorów26 września w bibliotece zorganizowano warsztaty dla seniorów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy, kto zjawił się w sali konferencyjnej obiektu przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 mógł odświeżyć swoje wiadomości z zasad poruszania się po drodze – jako pieszy, kierowca czy rowerzysta.

Każdy senior, który na warsztaty przyjechał rowerem, mógł poprosić o darmowe zamontowanie lampek oświetleniowych – jeśli swoje miał uszkodzone. W specjalnym namiocie postawionym na tyłach biblioteki, dokonywano także drobnych napraw jednośladów, które wpłyną na bezpieczeństwo podczas poruszania się na drodze. Seniorzy otrzymali także odblaski oraz ulotki z przydatnymi informacjami.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przy współudziale Policji oraz stalowowolskiego Urzędu Miasta.