Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Więcej informacji

O Katyniu, prawdzie i zakłamaniu

O Katyniu, prawdzie i zakłamaniu Promocja książki „Katyń. Prawda i zakłamanie”  odbyła się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli, 22 listopada 2017 roku. Publikację Romana Niwierskiego wydano dzięki wsparciu gminy, zaś projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

– Miasto Stalowa Wola szczególnie panięta tych synów narodu polskiego, którzy związani byli poprzez urodzenie oraz pracę, z terenem obecnego powiatu stalowowolskiego i pragnie uhonorować oficerów Wojska Polskiego jak również funkcjonariuszy Policji Państwowej rozstrzelanych w Katyniu, Twerze, Charkowie oraz innych miejscach kaźni na terenie Związku Sowieckiego. Niech niniejsza publikacja będzie hołdem złożonym zamordowanym i trwałym świadectwem ich życia i śmierci oraz wyrazem stalowowolskiej solidarności wobec tej sprawy – mówił podczas prezentacji książki Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

– Pamięć o nieludzkiej zbrodni, wciąż jeszcze nierozliczonej, woła o sprawiedliwość. Tylko prawda może wyzwalać i budować jedność miedzy narodami – zauważa autor książki „Katyń. Prawda i zakłamanie”. Prowadzący spotkanie dziennikarz Piotr Jackowski podkreślał z kolei, że dużą wartością publikacji są biogramy, związanych ze Stalową Wolą i okolicami, a zamordowanych w polskiej Golgocie Wschodu. 

Promocji książki towarzyszył wykład ks. prof. dr. hab. Stanisława Nabywańca z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz ekspozycja wystawy „Katyń. Zbrodnia, która miała zostać zapomniana” z oddziału IPN w Rzeszowie. Można ją można oglądać w na II piętrze biblioteki do 30 listopada.

Była również prezentacja militariów zorganizowana przez członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zakłady Południowe w Stalowej Woli. Okolicznościowe wiersze recytowali uczniowie LO im. KEN w Stalowej Woli oraz radny – poeta Grzegorz Męciński, zaś o oprawę muzyczną zadbał pianista Ryszard Marchewka.

Wszystkie osoby, które zjawiły się na spotkaniu mogły otrzymać prezentowaną książkę w prezencie. Publikacja będzie niebawem dostępna w stalowowolskiej bibliotece.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech