Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: poniedziałek: 9:00 - 15:00; wt.- pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Podsumowali ekologiczny konkurs w bibliotece

Podsumowali ekologiczny konkurs w biblioteceW stalowowolskiej bibliotece na sali konferencyjnej podsumowano konkurs zbiórki makulatury, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz nakrętek organizowany jest wspólnie przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli oraz Miejski Zakład Komunalny.

W VIII edycji konkursu adresowanego do przedszkoli i szkół młodym mieszkańcom miasta udało się razem zebrać ponad 30 ton surowców wtórnych: w tym 19 170 kg  makulatury, 9 830 kg sprzętu AGD/RTV (5 600 kg w roku ubiegłym) i 1 970 kg nakrętek (prawie 2 tony) (300 kg nakrętek w 2016 r). Dla najlepszych placówek oświatowych Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta ufundował nagrody – pomoce szkolne. Oddana do MZK makulatura zostanie przerobiona na zeszyty, książki i papierowe torby, a zużyte sprzęty posłużą do produkcji innych urządzeń, natomiast nakrętki wspomogą akcje charytatywne.