Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Więcej informacji

Mikołajkowy Turniej Szachowy

Mikołajkowy Turniej SzachowyW sobotę 16 grudnia został przeprowadzony I Mikołajkowy Turniej Szachowy Zima 2017 dla zawodników do III kategorii szachowej (ranking PZSZACH do 1600). W zawodach można było zdobyć V i IV kategorię szachową. Rozgrywki szachowe zostały zorganizowane i poprowadzone przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Partie szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, każdy z zawodników miał na partię 30 minut. W I Mikołajkowym turnieju szachowego Zima 2017 wystartowało – 50 dzieci. Zawodnicy rozgrywali swoje pojedynki szachowe w jednej grupie wiekowej, natomiast końcowa klasyfikacja odbyła się z podziałem na trzy grupy wiekowe. W zawodach szachowych wzięły udział dzieci ze Stalowej Woli, Niska, Turbi, Majdanu Zbydniowskiego, Zbydniowa, Kolbuszowej, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Rzeszowa oraz z Janowa Lubelskiego.

W kategorii wiekowej urodzeni w 2000 – 2004 pierwsze miejsce zajęła Aneta Gemzik Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli uzyskując 5,5 pkt, drugie miejsce zajął Kacper Czech również Katolicki Klub Sportowy Victoria uzyskując 5,0 pkt, a trzeci był Karol Żak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria 4,5pkt.

W grupie Juniorzy ur. 2005 - 2008. zwycięzcą został Gemzik Filip uzyskując 5,0 pkt., 2 miejsce zajął Oliwier Bała z Tarnobrzega, 3 miejsce zajął Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, zaś 4 miejsce Jakub Białek z Tarnobrzega. W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Z kolei w grupie najmłodszych: Juniorzy urodzeni w 2009 i młodsi zwycięzcą został Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt.) 2 miejsce zajął Mieczysław Kruk – Kida z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt.), trzeci był Tomasz Procnal reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt.).

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach szachowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki mikołajkowe. Na zakończenie turnieju i wręczenie nagród przybył Pan Andrzej Gargaś – vice prezes Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech