Śniadanie biznesowe w bibliotece

Śniadanie biznesowe w bibliotece7 marca na sali bankietowej Miejskiej Biblioteki Publicznej blisko 50 przedstawicieli lokalnego biznesu spotkało się z władzami miasta na III stalowowolskim śniadaniu biznesowym. Organizatorem spotkania był prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Biuro Obsługi Inwestora i Promocji Gospodarczej.

Partnerzy spotkania to: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu w Tarnobrzegu oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Stalowej Woli.

Celem spotkania była integracja lokalnych firm, które tworzą potencjał gospodarczy Stalowej Woli, a także tych podmiotów, które zamierzają dołączyć do grona podmiotów gospodarczych Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej.

Na spotkaniu w MBP biznesmeni kontynuowali temat wykorzystania środków finansowych na rozwój przedsiębiorstw, które oferują różne instytucje wsparcia. Anna Stec, ekspert ds. funduszy europejskich z Biura Informacji o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie omówiła sprawę dotacji na rozwój przedsiębiorczości w 2018 r. Narzędzia i instrumenty finansowe Podkarpackiego Funduszu Rozwoju przedstawił prezes Krzysztof Staszewski, wsparcie finansowe dla firm oferowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w Tarnobrzegu zaprezentował Andrzej Jędryczek, doradca przedsiębiorcy. W programie spotkania przewidziano także wystąpienie prezesa Ryszarda Kapusty ze stalowowolskiej Regionalnej Izby Gospodarczej na temat Funduszu pożyczkowego RIG, oraz obejmującego podobną tematykę - Michała Pękalskiego, kierownika Funduszu Pożyczkowego mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Kwiecień 2019