Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Muzyczno-literacki Dzień Dziecka

Dzień dziecka w PSM z warsztatami WERS1 czerwca w pięknej sali im. Janiny Garści w Państwowej Szkole Muzycznej spotkali się uczestnicy warsztatów literackich WERS, działającymi w MBP z uczniami klas pierwszej i drugiej PSM  I stopnia w Stalowej Woli.

W Dniu Dziecka najmłodsi stalowowolscy muzycy oraz zaproszone przez nich młode poetki (gimnazjalistki) przy słodkim poczęstunku rozmawiali o swoich pasjach.

Poetki czytały wiersze o muzyce i o instrumentach muzycznych, a ich młodsi koledzy opowiadali o tym, jak trudno „oswoić” te instrumenty np. akordeon, skrzypce, kontrabas. Żywa dyskusja o muzyce ilustrowana była utworami muzycznymi  wykonanych na pianinie i skrzypcach przez małych muzyków.

W spotkaniu uczestniczyły nauczycielki PSM: Bożena Wójtowicz i Dorota Kołodziej oraz opiekunki Warsztatów Literackich WERS: Stanisława Bieńko-Stachyra i Joanna Rybak.

Uroczysty Dzień Dziecka został zorganizowany w ramach projektu „Wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli” współfinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej „Crescendo”.