Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Więcej informacji

Chętnie wypożyczamy książki

Chętnie wypożyczamy książki223 tysiące książek wypożyczyli czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli w roku 2019. To o 11 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Liczba wypożyczonych książek na cyfrowych nośnikach czyli audiobooków – pozostaje bez zmian. W 2019 roku czytelnicy wypożyczyli dokładnie 10 tysięcy książek nagranych na płytach CD i kasetach.

Cieszyć może także liczba czytelników zapisanych do stalowowolskiej książnicy. Ich liczba wzrosła z 13,5 tysiąca do 13,7 tysiąca. Czytelnicy odwiedzili stalowowolską MBP i jej filie ponad 146 tysięcy razy. Aktualny stan księgozbioru biblioteki to ponad 237 tys. książek i niemal 7 tys. audiobooków oraz innych materiałów specjalnych. Dostępnych jest także 110 tytułów prasowych.

Z elektronicznego systemu ewidencji funkcjonującego w Bibliotece Głównej i we wszystkich filiach wiemy, że najchętniej wypożyczanymi książkami przez osoby dorosłe w 2019 roku były te autorstwa Remigiusza Mroza - „Przewieszenie” i „Behawiorysta” oraz Katarzyny Michalak – „Promyk słońca”, „Gwiazdka z nieba” i „Zemsta”. Na topie były także powieści „Oszukana” Charlotte Link (pożyczono ją 78 razy) oraz „Tatuażysta z Auschwitz” autorstwa Heather Morris (71 wypożyczeń). Młodsi czytelnicy najchętniej wybierali przygody Kajka i Kokosza zilustrowanych w „Szkole latania” (80 wypożyczeń) oraz „Mitologię” Jana Parandowskiego (112 wypożyczeń).

Oczywiście biblioteka to nie tylko książki: w 2019 roku pracownicy stalowowolskiej MBP zorganizowali dla stalowowolskich przedszkolaków oraz młodzieży szkolnej oraz dorosłych 1333 spotkania, zajęcia, czy imprezy literackie. Skorzystało z nich ponad 32 tysiące osób. Były także 63 szkolenia dla dzieci i młodzieży dotyczące korzystania z biblioteki: jak się zapisać, jak efektywnie poruszać się po katalogu książek. W tej formie spotkań uczestniczyło ponad 1200 osób. 

Za te wszystkie działania w 2019 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli została kilkukrotnie doceniona. Zajęła I miejsce w ogólnopolskim a także I miejsce w wojewódzkim konkursie na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019. Organizatorem pierwszego był Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie, a drugiego Zarząd Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Okręgu Podkarpackiego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. MBP została także uhonorowana I miejscem w konkursie na organizację pikniku edukacyjnego „Sieci@ki na wakacjach w Twojej miejscowości 2019”. Głównymi organizatorami akcji była Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacja Orange. MBP otrzymała również wyróżnienie za przeprowadzenie najciekawszej „Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2019”. Organizatorzy konkursu to Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz dystrybutor książek do bibliotek – firma Platon.

MBP zanotowała w minionym roku 23. miejsce (awans z 54.) w ogólnopolskim rankingu bibliotek opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ponadto stalowowolska biblioteka realizowała także projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki 2019 - BibliotekAnimacjAktywność – Jestem za!”

W 2019 roku strona MBP: www.biblioteka.stalowawola.pl odnotowała ponad 122 tysięcy odsłon. Można tam zapoznać się z bieżącymi wydarzeniami w MBP, bez wychodzenia z domu przeglądać katalog książek i zarezerwować wybrane pozycje. Tam również, za pośrednictwem Stalowowolskiej Biblioteki Cyfrowej czytelnicy mają m.in. dostęp do archiwalnych numerów „Socjalistycznego Tempa”, „Sztafety” oraz „Fety” – w chwili obecnej jest dostępnych ponad 1350 publikacji.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech