Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Wanda Chotomska i konkurs dla uczniów kl. II szkół podstawowychFilia nr 1-Oddział dla Dzieci zaprasza do udziału w konkursie plastycznym, uczniów  kl. II stalowowolskich szkół podstawowych pt. „Ilustracje do utworów Wandy Chotomskiej – pisarki, dzięki której u dzieci pojawia się uśmiech”. Celem konkursu jest zapoznanie uczniów z życiem i twórczością autorki, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, które zostaną wyrażone w twórczości plastycznej.

Zilustruj wiersz Juliana TuwimaFilia nr 1 Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli ogłasza konkurs plastyczny dla 6-latków „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”. Konkurs organizowany jest z okazji 125. rocznicy urodzin Juliana Tuwima - pisarza, poety, tłumacza, autora wielu popularnych wierszy dla dzieci.

Sztuka kaligrafii i technika drukuHistoria pisma jest fascynującym zagadnieniem. Będą mogły się o tym przekonać dzieci na warsztatach kaligrafii i druku w Filii nr 1, 26 września. Zaczniemy od hieroglifów, czyli pisma obrazkowego, które pojawiło się w starożytnym Egipcie. Uczestnicy nauczą się również, jak odczytywać pismo kipu i na czym polega estetyczne i staranne pismo – kaligrafia.