Niepodległe kartki w bibliotece

Niepodległe kartki w biblioteceMiejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli włącza się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!” organizowanej przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W tym roku, każdy chętny będzie mógł z budynku MBP wysłać specjalną niepodległościową kartkę.

Stanie tam bowiem specjalna skrzynka pocztowa. Dodatkowo zostanie w MBP wyłożona księga pamiątkowa dla mieszkańców, którzy zechcą złożyć wpis z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

- Idea akcji polega na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę. Pocztówki będą czekały na Państwa od 16 do 23 listopada w siedzibie MBP przy ul. ks. j Popiełuszki 10. Poprzez uniwersalny charakter akcji łączymy nie tylko pokolenia. Utrwalamy i wzmacniamy w powszechnej świadomości daty związane z odzyskiwaniem niepodległości. Przypominamy, że to święto optymistyczne, a radosne świętowanie uwalnia pozytywne emocje. Integrujemy na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim, co sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i kształtowaniu postaw obywatelskich. Promujemy nowoczesny patriotyzm – przekonuje Ewa Biały, dyrektor MBP.

Okolicznościowe kartki w bibliotece będą dostępne bezpłatnie.  Na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można je zaadresować, wpisać wiadomość, a dzięki skrzynce pocztowej, która pojawi się na czas trwania akcji, od razu wysłać. Znaczek nie będzie konieczny, kartki są tak oznaczone, że pewnością dotrą do adresata.

Niepodległe kartki w bibliotece

Luty 2019