Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

2 tysiące złotych za reportaż o muzykującej Stalowej Woli

2 tysiące złotych za reportaż o muzykującej Stalowej WoliRusza III edycja konkursu na reportaż, który ogłasza Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza. W tym roku temat prac to „Muzykujące miasto. Wczoraj, dziś i jutro stalowowolskich tradycji muzycznych”. Dla najlepszych czekają nagrody finansowe: 2 tysiące, tysiąc oraz pięćset złotych. Prace można nadsyłać do 30 października.

Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest do mieszkańców województwa podkarpackiego, powyżej 16. roku życia, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Uczestnicy konkursu przygotowują tekst związany tematycznie z konkursem, spełniający wymogi reportażu jako gatunku. Do konkursu przyjęte zostaną wyłącznie reportaże wcześniej niepublikowane. Reportaż musi być dostarczony w formie wydruku komputerowego i równolegle na nośniku CD (format PDF). Wielkość pracy powinna wynosić 4-5 stron tekstu znormalizowanego - 1800 znaków na jednej stronie.

– W tym roku, w trzeciej edycji konkursu na reportaż chcemy zaprezentować Stalową Wolę jako ośrodek muzyczny w świetle tradycji i poczucia przynależności do regionu. Chcemy rozbudzić zainteresowanie mieszkańców historią tradycji muzycznych w Stalowej Woli i pokazać portrety ludzi związanych  z rozwojem kultury muzycznej Stalowej Woli. Oczywiście konkurs to także nawiązanie do polskich tradycji reporterskich, sylwetki Melchiora Wańkowicza, ojca polskiego reportażu, autora „Sztafety” książki o  wielkich  inwestycjach Centralnego Okręgu Przemysłowego – mówi Ewa Biały dyrektor MBP.

Dla najlepszych przewidziane są następujące nagrody: nagroda główna w wysokości 2 tysięcy złotych, II nagroda w wysokości tysiąca złotych oraz III nagroda - 500 złotych. Prace należy złożyć osobiście lub przesyłać pocztą do siedziby Organizatora pod adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, ul. ks. J. Popiełuszki 10, 37-450 Stalowa Wola. Koniecznie z dopiskiem „Konkurs na reportaż”, do 30 października.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu na stronie internetowej organizatora. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane telefonicznie lub drogą mailową.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej stalowowolskiej biblioteki.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech