Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

„Wilki morskie na lądzie” Mirosława Osowskiego

„Wilki morskie na lądzie” Mirosława OsowskiegoMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na wieczór autorski Mirosława Osowskiego, który odbędzie się 28 listopada o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Literat będzie prezentował swoją najnowszą publikację - zbiór opowiadań i humoresek „Wilki morskie na lądzie”.

– Wśród zbioru opowiadań znajdziemy utwory pisane już w młodości, ale opublikowane w wieku dojrzałym, jak też i takie, które zostały wydrukowane po raz pierwszy – czytamy w posłowiu książki.

Osowski wcześniej nie kwapił się z publikacją swoich utworów, żyjąc daleko od środowisk literackich i sądząc zapewne, że na wszystko przyjdzie jeszcze czas.

Tematyka opowiadań „Wilki morskie na lądzie” jest bardzo bogata i różnorodna. Zaczyna się od wspomnień z dzieciństwa, spędzonego na wsi, w której autor wychowywał się i dorastał, potem przechodzi do reminiscencji ze swego pobytu w klasztorze, kopalni węgla kamiennego na Śląsku, by przejść do czasu studiów, latach spędzonych w Tarnowie, a kończy na wieku dojrzałym, nawrotem, do epizodu z odległej młodości.

Mirosław Osowski, od lat związany ze Stalową Wolą. Urodzony w 1942 r. w Grabowie k. Łęczycy. Tam też ukończył szkołę podstawową. Naukę kontynuował w LO w Łęczycy, w Niższym Seminarium OO Oblatów w Markowicach k. Inowrocławia oraz w LO dla Pracujących w Katowicach-Szopienicach. W latach 1961-1963 pracował jako górnik w Kopalni Węgla Kamiennego «Mysłowice». W 1968 roku ukończył filologię polską z tytułem magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po studiach pracował między innymi jako nauczyciel i dziennikarz. Recenzent tomików poetyckich, twórczości literackiej na dobre podjął się dopiero po 2001 r. choć wcześniej zdobywał już laury na regionalnych i ogólnopolskich konkursach prozatorskich. Jego opowiadania drukowała również «Twórczość» i «Nowa Okolica Poetów» oraz tarnobrzeski «Afisz».

Za twórczość literacką został wielokrotnie nagrodzony m. in. jest dwukrotnym laureatem Literackiej Nagrody Prezydenta Miasta Stalowej Woli "Gałązka Sosny" (2003 i 2017 rok) .

„Wilki morskie na lądzie” Mirosława Osowskiego

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech