Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Noc Bibliotek z lekką nutką PRL-u

Trzecia Noc Bibliotek w Stalowej Woli już w piątek, 12 maja. Jakie atrakcje przygotowała dla swoich czytelników Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza? Będzie spotkanie z podróżnikiem, kiermasz książek na wagę, a przede wszystkim MBP cofnie kalendarz o kilkadziesiąt lat wstecz do czasów PRL-u.

Oto z czego można skorzystać w MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Na start o 18:30 – spotkanie autorskie „PoDrodze Afryka - Jak "Mały Fiat" podbił Afrykę”. O swojej podróży „maluchem” z Egiptu do RPA opowie Arkady Paweł Fiedler, wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Na spotkanie zapraszamy do sali konferencyjnej na II piętro obiektu. O godzinie 19:30  rozpocznie się kiermasz książek, gry i zabawy, wyświetlanie bajek, wieczorek winylowy oraz wystawa. Książki na kiermaszu będziemy mogli tym razem kupić na wagę. Sympatycy muzyki posłuchają szlagierów z lat 60-tych, 70–tych, 80–tych. Muzyka popłynie z płyt winylowych odtwarzanych na gramofonie. Usłyszymy m. in. Krzysztofa Krawczyka, Tercet Egzotyczny, Andrzeja Rosiewicza, Halinę Frąckowiak, Maanam... Chętni będą mogli zatańczyć w takt muzyki z minionych lat.

Czytelnicy, którzy odwiedzą bibliotekę w czasie Nocy Bibliotek poczytają prasę wydawaną w czasach PRL-u. Z kolei całe rodziny zapraszamy do gier i zabaw popularnych w tamtym czasie. Będzie można pograć w przestrzennego Chińczyka, niezapomniane klasy oraz wymagające sprytu i cierpliwości kapsle. Miłośnicy gier planszowych zagrają we współczesne gry planszowe dotyczące życia w PRL- u.

W piwnicy biblioteki zapraszamy na projekcję bajek dla dzieci. Do wyboru jest około 30 tytułów bajek z kliszy – „Przygody Pchły Szachrajki”, „Opowiedział Dzięcioł Sowie”, „Krakowski Lajkonik” i wiele innych. MBP przygotowała również wystawę materiałów bibliotecznych, przedmiotów codziennego użytku, zabawek i różnorodnych sprzętów nawiązujących do  czasów PRL–u.

Podczas Nocy Bibliotek czytelnicy będą mogli wypożyczyć lub zwrócić książki i audiobooki oraz skorzystać z czytelni prasy i czytelni internetowej Biblioteki Głównej MBP, ul. Popiełuszki 10, w godzinach 19:30 - 22:00, po spotkaniu autorskim z Arkadym Pawłem Fiedlerem. Jeśli nie wybieramy się na Noc Bibliotek, warto wiedzieć, że 12 maja Biblioteka Główna będzie funkcjonowała w godzinach 9.00 – 15.00.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech