A- A A+

Finał konkursu czytelniczego. Kto za spaghetti wygra 1000 złotych?

Już w sobotę, 6 maja o godzinie 16.00 finał konkursu „Mistrz pięknego czytania”. Zwycięzca czytelniczych zmagań wygra 1000 złotych. Zmagania, odbędą się przed publicznością w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Także widzowie mogą wybrać i nagrodzić swojego faworyta.

Od miesiąca w  MBP trwają próby przed finałowymi zmaganiami. Prowadzi je Maria Bembenek opiekunka i reżyser Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury. Rok temu wybrała do konkursu „Chłopów” Reymonta, w tym zdecydowała się na „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza. – Nazwanie dramatu Różewicza komedią byłoby uproszczeniem i zubożeniem jej potencjału. Mieści się tu i surrealistyczny absurd, i groteska, i farsa. Sztuka Różewicza ukazuje romantyczną polską mentalność, która mitologizuje i uświęca każde narodowe głupstwo. Groteskowo miesza patos z trywialnością, z nadętego czyni wzniosłe – tłumaczy swój wybór Maria Bembenek. Na scenie, na której będziemy obserwować czytelnicze zmagania będzie więc śmiesznie i surrealistycznie. A scena zostanie stworzona w obszernej sali konferencyjnej obiektu biblioteki.

Spośród czytających, jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Dla tego, kto najlepiej zinterpretuje fragment sztuki „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza czeka nagroda w wysokości 1000 złotych. Pozostali uczestnicy konkursu mogą zaś liczyć na nagrody finansowe z puli 800 złotych. Zgromadzona na sali publiczność również może wybrać wyróżniającą się osobę w sztuce czytania i interpretacji. Faworyt publiczności otrzyma nagrodę rzeczową.

Organizatorami konkursu są: biblioteka, Urząd Miasta oraz stalowowolskie Starostwo Powiatowe.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin