Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna będą czynne - od godz. 10:00 do 18:00.

Filie biblioteczne będą czynne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 11:40 do 12:00 oraz 14:40 do 15:00

Finał konkursu czytelniczego. Kto za spaghetti wygra 1000 złotych?

Już w sobotę, 6 maja o godzinie 16.00 finał konkursu „Mistrz pięknego czytania”. Zwycięzca czytelniczych zmagań wygra 1000 złotych. Zmagania, odbędą się przed publicznością w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Także widzowie mogą wybrać i nagrodzić swojego faworyta.

Od miesiąca w  MBP trwają próby przed finałowymi zmaganiami. Prowadzi je Maria Bembenek opiekunka i reżyser Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury. Rok temu wybrała do konkursu „Chłopów” Reymonta, w tym zdecydowała się na „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza. – Nazwanie dramatu Różewicza komedią byłoby uproszczeniem i zubożeniem jej potencjału. Mieści się tu i surrealistyczny absurd, i groteska, i farsa. Sztuka Różewicza ukazuje romantyczną polską mentalność, która mitologizuje i uświęca każde narodowe głupstwo. Groteskowo miesza patos z trywialnością, z nadętego czyni wzniosłe – tłumaczy swój wybór Maria Bembenek. Na scenie, na której będziemy obserwować czytelnicze zmagania będzie więc śmiesznie i surrealistycznie. A scena zostanie stworzona w obszernej sali konferencyjnej obiektu biblioteki.

Spośród czytających, jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Dla tego, kto najlepiej zinterpretuje fragment sztuki „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza czeka nagroda w wysokości 1000 złotych. Pozostali uczestnicy konkursu mogą zaś liczyć na nagrody finansowe z puli 800 złotych. Zgromadzona na sali publiczność również może wybrać wyróżniającą się osobę w sztuce czytania i interpretacji. Faworyt publiczności otrzyma nagrodę rzeczową.

Organizatorami konkursu są: biblioteka, Urząd Miasta oraz stalowowolskie Starostwo Powiatowe.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech