Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Godziny otwarcia Biblioteka Główna, Filia nr 2, Filia nr 3, Filia nr 5: pn. śr - pt.: 9:00 - 16:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Godziny otwarcia Filia nr 1: pn., śr - pt.: 9:00 - 15:00; wtorek: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Pobijamy rekord czytania w jednym momencie!

1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 w Stalowej Woli postaramy się pobić rekord czytania. Uczniowie i wszyscy sympatycy książki z całej Polski zbiorą się w szkołach, bibliotekach, na rynkach miast, w centrach handlowych i będą wspólnie czytać książki. Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli również włączyła się do akcji pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”.

MBP w Stalowej Woli zaprasza wszystkie przedszkola, szkoły: podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne oraz inne osoby zainteresowane do wzięcia udziału w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przed budynkiem Biblioteki Głównej przy ul. Popiełuszki 10. Można wziąć ze sobą ulubione książki, jednakże brak książki nie wyklucza z uczestnictwa, biblioteka zapewni egzemplarze rezerwowe. Wszystkich chętnych do włączenia się do akcji  „„Jak nie czytam jak czytam” prosimy o pojawienie się 15 minut przed godz. 10:00 w celu odpowiedniego ustawienia do grupowego zdjęcia.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Głównym celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. Czytamy dla rozrywki i mile spędzonego czasu, bez dorabiania wielkiej filozofii. Podstawową formą uczestnictwa jest zebranie 1 czerwca ok. godz. 10.00 uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję i wypełnienie formularza, będącego sprawozdaniem. W poprzednim roku czytało w jednym momencie w całej Polsce 432 608 uczniów i innych miłośników książek. Mamy szansę na pobicie tego rekordu i pokazanie, że Stalowa Wola jest miastem ludzi czytających książki. Szczegóły akcji na www.czytamy.org. Zapraszamy!

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech