Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

OD 1 WRZEŚNIA ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEKI ORAZ FILLI

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filie czynne - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Przerwy na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Poezja i recenzje

Poezja i recenzjeW czwartek, 21 września o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza podwójne spotkanie autorskie. Tym razem bohaterami wieczoru będą literaci Małgorzata Żurecka oraz Ryszard Mścisz, wieloletni członkowie rzeszowskiego oddziału ZLP oraz stalowowolskiej „Witryny”.

Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z dwoma tomikami poetki: „Kos śpiewa lato” oraz „Naga malwa”. Związany z Jeżowem poeta, krytyk literacki i publicysta zaprezentuje zaś „Czytanie nieobojętne” – zbiór recenzji twórców Podkarpacia.

Wydany w 2016 roku tomik „Kos śpiewa lato” to wprowadzenie czytelnika do świata poezji przez świetliki w dachu domu, który poeci nazywają wrażliwością. – Znajdziemy w tomiku „Kos śpiewa lato” wiersze o zdarzeniach nas otaczających, nurtujących, niepokojących, społecznych, a nawet politycznych. Autorka nie byłaby sobą gdyby nie pisała o miłości, i na takie wiersze tu trafimy. Słowem tom godny uwagi – ocenia tomik Małgorzaty Żureckiej Jerzy Janusz Fąfara.

Z kolei w tomiku „Naga malwa” nie brakuje tonów melancholijnych i nostalgicznych. – Albumowe wiersze pozwalają wskazać na zakorzenienie twórczości poetki w pięknej tradycji polskiej poezji kobiecej. Poezja Żureckiej nawiązuje do tego nurtu liryzmu, którego rewelatorką była Maria Pawlikowska – Jasnorzewska – pisze w posłowiu Zofia Brzuchowska.

A jak twórczość innych twórców literatury z Podkarpacia ocenia Ryszard Mścisz? Swoje uwagi o prozie i poezji lokalnych twórców zawarł w liczącym 33 recenzje zbiorze „Czytanie nieobojętne”. – Mam nadzieję, że taki pełniejszy przegląd moich recenzenckich poczynań zainteresuje nie tylko autorów omawianych dział, ale także innych twórców, czytelników, także recenzentów. Być może oni również pozostaną nieobojętni na to, co napisałem o różnych przeczytanych przez siebie dziełach – uważa Ryszard Mścisz.

Podczas spotkania z literatami nie zabraknie również akcentu muzycznego. Tym razem publiczności zgromadzonej w obiekcie biblioteki zaprezentuje się 10-osobowy zespół gitarzystów z Państwowej Szkoły Muzycznej. Jeszcze raz zapraszamy do MBP przy ul. ks. J Popiełuszki 10, w czwartek, 21 września. Początek – godzina 18.00.

Poezja i recenzje

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech