Zrób w bibliotece wielkanocną palmę

Zrób w bibliotece wielkanocną palmęZbliżają się święta Wielkiej Nocy, a Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza całe rodziny na międzypokoleniowe warsztaty plastyczne. Tym razem ich uczestnicy będą mogli wspólnie wykonać palmy wielkanocne. Start w sobotę, 17 marca o godzinie 11.00 w obiekcie Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Warsztaty potrwają około 2 godzin.

Święcenie palm to najbardziej charakterystyczny obrzęd niedzieli poprzedzającej Wielkanoc, zwanej Niedzielą Palmową. W Niedzielę Palmową wierni ze wszystkich krajów przynoszą do kościołów palmy wielkanocne. Palmy wielkanocne z jednej strony symbolizują odradzające się życie, a z drugiej wyrażają hołd dla Zbawiciela.

W Polsce palmy wielkanocne robi się z gałązek wierzbowych, często przystrojonych kwiatkami z bibuły czy suszonymi i barwionymi roślinami. I palmę symbolizującą  pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy będzie można wykonać podczas warsztatów w MBP. Przez 2 godziny pod okiem plastyka każdy chętny będzie przystroić swoją palmę. – Zapraszamy na warsztaty rodziców z dziećmi, dziadków… Całe rodziny będą mogły samodzielnie wykonać oryginalne palmy wielkanocne. Biblioteka zapewnia również wszystkie materiały potrzebne do wykonania palm – mówi Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej MBP.

Na zajęcia do biblioteki chętnie przychodzą całe rodziny, to wspaniała okazja to kreatywnego spędzenia czasu. Wspólnie z personelem biblioteki mieszkańcy Stalowej Woli i okolic tworzyli kartki czy niepowtarzalne ozdoby na Wielkanoc już dwukrotnie. MBP podobne warsztaty organizuje także przed świętami Bożego Narodzenia.

Jeszcze raz zapraszamy do budynku biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, w sobotę 17 marca, na godzinę 11.00.

Zrób w bibliotece wielkanocną palmę

Kwiecień 2019