A- A A+

W bliskim kręgu – spotkanie z Mirosławem Osowskim

W bliskim kręgu – spotkanie z Mirosławem OsowskimMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza zaprasza na spotkanie autorskie z Mirosławem Osowskim, które odbędzie się w czwartek, 22 marca o godzinie 18 w obiekcie MBP przy ul. ks. J Popiełuszki 10.

Stalowowolski literat przedstawi swoją najnowsza publikację „W bliskim kręgu: recenzje i biogramy”. – Myśl wydania książki z recenzjami autorów, z którymi się znałem lub przyjaźniłem zrodziła się 3 lata temu.

Służyły głównie jako słowo wstępne na promocjach. Niektóre tylko były publikowane w nieistniejącym już mieleckim „Nadwisłoczu”, w skromnych rozmiarach w „Naszym Domu – Rzeszowie czy lokalnej „Sztafecie”, a ostatnio także w „Gazecie Kulturalnej”. Większość nie miała jednak takiego szczęścia. Publikacja książkowa załatwia niejako lukę sprzed lat – pisze autor we wstępie publikacji.

W książce znajdziemy recenzje publikacji  i biogramy takich autorów jak Ryszard Mścisz, Małgorzata Żurecka , Mirosław Grudzień, Czesław Główka czy Anatol Diaczyński.

Mirosław Osowski urodził się w 1942 roku w Grabowie koło Łęczycy. Nauki pobierał m.in. w Niższym Seminarium OO Oblatów w Markowicach k. Inowrocławia, ukończył filologię polską, pracował jako górnik w Kopalni Węgla Kamiennego "Mysłowice", był również nauczycielem. Jest autorem utworów prozatorskich: powieści „Tomasz”, „Domki z kart” czy „Świniobicie”. Osowski to wieloletni współpracownik prasy regionalnej, pisywał m.in. do tygodnika "Sztafeta", "Tygodnika Nadwiślańskiego", "Echa Dnia". Autor reportaży z małych miasteczek do dwutygodnika "Sycyna".

W 2006 roku opublikował powieść autobiograficzną „Powołanie”. W swoim dorobku ma również książkę wspomnieniową „W krainie dzieciństwa” czy 4-tomową „Sagę rodu Oryszów”. Wydał także 2 tomiki poezji – „Jesień” i „Jesień 2”.

Za twórczość literacką został wielokrotnie nagrodzony m. in.: otrzymał dwukrotnie nagrodę Prezydenta Miasta Stalowej Woli "Gałązka Sosny" -  w 2003 oraz 2017 roku.

Katalog on-line

Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin